Tęsknota za ojcem

Ojcowie często nie wiedzą o tym, jak ważną funkcję pełnią w życiu swoich dzieci, gdyż sami „zapomnieli” już o własnej . Dodatkowo obserwują oni codziennie głęboki związek między matką a dzieckiem, który odbierają jako wykluczanie ich z życia rodziny, czują się zbędni, niepotrzebni, nie kochani, i wycofują się bez walki do swojego świata. Jest to rzeczywiście błędne koło: nieobecny ojciec przyczynia się w ten sposób tylko do zacieśnienia więzi między matką a dzieckiem, ponieważ oni oboje czują się opuszczeni przez ważnego dla nich mężczyznę. Również w trakcie terapii z dziećmi ojcowie rzadko kiedy chcą się włączyć do współpracy. Wycofując się z życia dziecka, stają się współwinni jego duchowych problemów.
Jeżeli jednak ojcowie spróbują wsłuchać się uważnie w swojąduszę, odkryją w niej wiele utajonych pragnień i tęsknot za czułością i miłością; zaczynają wtedy tęsknić za wewnętrznym spokojem, równowagą zadowoleniem. Po zakończeniu terapii ojcowie wielokrotnie przyznawali, że obawiali się na początku ponieść klęskę w swoim zawodzie w wyniku ożywienia wyschniętej studni swoich uczuć. Ale nie poznałam żadnego ojca, u którego te obawy sprawdziłyby się. Wręcz przeciwnie – dzięki możliwości emocjonalnego zasilania w rodzinie, mogli oni osiągnąć o wiele więcej w swoim zawodzie i z „naładowanym akumulatorem uczuć” byli w stanie przetrwać trudny okres w życiu zawodowym.

Witaj na moim portalu! Na co dzień pracuje w bibliotece, bardzo dużo czytam, można nazwać mnie typowym molem książkowym. Na blogu zamieszczam ciekawe wpisy z rożnych dziedzin wiedzy. Zapraszam do komentowania!