Szukanie przyjaciół

Jeśli dziecko nie ma i nie potrafi znaleźć przyjaciół wśród rówieśników, wtedy przyczyna tkwi wielokrotnie w zbyt ścisłej więzi między matką i dzieckiem. Matki często bardzo tęsknią za ciepłem i bliskością drugiej osoby, same sąjeszcze zbyt mocno związane z własną matką i nie potrafią tak naprawdę wypuścić dziecka ze swoich objęć. Dziecko wyczuwa strach matki i pozostaje z nią stopione, aby nie zranić najbardziej kochanej osoby.
Jednak nieustanne wątpienie w szczerość swoich uczuć i kontrolowanie ich na każdym kroku nie jest wcale konieczne. Proszę się nie martwić
dzięki uważnemu obserwowaniu swojego dziecka można odpowiednio wcześnie rozpoznać ewentualne sygnały zbyt ścisłego przywiązania do matki. Naszą uwagę powinno zwrócić na przykład to, że dziecko jest przez dłuższy czas wyizolowane, nie zostaje nigdy zaproszone na urodziny kolegów i koleżanek z przedszkola, przychodzi często smutne do domu i nie ma ochoty, a nawet obawia się każdego ranka wyjść z domu.

Witaj na moim portalu! Na co dzień pracuje w bibliotece, bardzo dużo czytam, można nazwać mnie typowym molem książkowym. Na blogu zamieszczam ciekawe wpisy z rożnych dziedzin wiedzy. Zapraszam do komentowania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)