Pierwsze kroki

Wiele matek obawia się, że ich dziecko nie rozwija się normalnie, gdyż w wieku dwunastu miesięcy jeszcze nie chce chodzić. Inne szukają porady, ponieważ ich pięcioletnie dziecko nie interesuje się jeszcze liczeniem, co rodzi obawy, że nie będzie mogło pójść w odpowiednim czasie do szkoły.
Pewnego razu zadzwoniła do mnie młoda matka, by zgłosić swoje dziecko do testu na inteligencję. Kiedy zapytałam o jego wiek, usłyszałam ze zdumieniem, że chłopiec ma dopiero pięć lat, ale jego matka już teraz martwi się, czy jest on wystarczająco inteligentny, by zdać w przyszłości maturę. Matki zastanawiają się, czy i kiedy będą mogły wrócić do swojego ukochanego zawodu, nie wyrządzając jednocześnie krzywdy dziecku. Muszą one pracować zawodowo, by zarabiać na utrzymanie, i cierpią z powodu poczucia winy, ponieważ przeczytały lub usłyszały, że ich małe dziecko dozna urazu na duszy, gdy zostanie „wysłane” do żłobka lub innej instytucji opiekuńczej. Wielu ojców jest zdania, że nie sprawdza się w rodzinie, ponieważ nie chce on lub nie może zaniedbywać swojej kariery zawodowej. Ale poradnik nie pyta o indywidualne warunki życia w rodzinie.

Witaj na moim portalu! Na co dzień pracuje w bibliotece, bardzo dużo czytam, można nazwać mnie typowym molem książkowym. Na blogu zamieszczam ciekawe wpisy z rożnych dziedzin wiedzy. Zapraszam do komentowania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)