Dziecięce myślenie

Istnieje dla nich tylko jedno – ich własne zdanie – i tylko ono jest słuszne. Wszystko inne to fałsz i głupota. Rolę tę przejmują najczęściej ojcowie, ponieważ w dzieciństwie i w młodości ich charakter został tak ukształtowany. Ale również i kobiety, zwłaszcza matki samotnie wychowujące dzieci, opanowują bardzo szybko reguły tej gry, która potrafi zniszczyć prawdziwy związek. Także teraz posłużę się przykładem z mojego gabinetu terapeutycznego: Dziewięcioletni chłopiec przyszedł do mnie razem z rodzicami. Ojciec skarżył się, że jest on leniwy, nie słucha jego poleceń i wciąż głupio odpowiada. Zagroził chłopcu, że jeżeli nie zmieni on swojego zachowania, to w przyszłym roku szkolnym pośle go do internatu.
Chłopiec odpowiedział: „Tato, to niesprawiedliwe, ja nie posyłam ciebie do domu starców, kiedy mnie denerwujesz”. Ojciec zbladł ze złości i uderzył syna w twarz z taką siłą, że ten spadł z krzesła. Matka zerwała się natychmiast z miejsca, podbiegła do syna i zaczęła go pocieszać.

Witaj na moim portalu! Na co dzień pracuje w bibliotece, bardzo dużo czytam, można nazwać mnie typowym molem książkowym. Na blogu zamieszczam ciekawe wpisy z rożnych dziedzin wiedzy. Zapraszam do komentowania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)